Шкільний етап конкурсу-виставки " Воскресни, писанко!"

27 бер. 2017
Шкільний етап конкурсу-виставки " Воскресни, писанко!"

З метою відродження, збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва; сприяння забезпечення освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого і духовного розвитку; виявлення і підтримки талановитої та обдарованої учнівської молоді у навчальному  закладі з 1 до 17 березня 2017 року проходив перший етап фестивалю-конкурсу «Воскресни,писанко!» за такими видами декоративно-ужиткового мистецтва як  писанкарство та художня вишивка. На конкурс, який був організований у фойє школи,  були представлені як колективні, так й індивідуальні роботи учнів 1-11-х класів та вчителів.   Милували око цікаві, яскраві, оригінальні роботи, виготовлені власноруч (писанки, кошики, вишивки, іграшки, великодні композиції…). Для експонатів характерні оригінальність, нестандартний підхід у підборі матеріалів та поєднанні різних технік; високий рівень композиційного оформлення. Варто відзначити майстерність та творчу фантазію у пасхальних композиціях учнів-членів ВШР під керівництвом Широкан О.М., вихованців гуртків «Рукотвори» (кер. Семурник О.Е.) та «Палітра» (кер. Попадинець Н.В.). Писанки, представлені на виставку, виконані у різній техніці: традиційна писанка розтопленим воском, дряпанка, мальованка, мотанка, витравлювання, а також сучасні писанки, які були оздоблені бісером, акриловими нитками та іншим природним матеріалом.

Представлені роботи визначаються високим художнім рівнем та  творчою фантазією учасників, невичерпною імпровізацією в співзвучності з традиційністю нашого краю, виконують пізнавально-народознавчу роль, презентують культурно-мистецьку спадщину багатонаціонального Закарпаття.

На свято був запрошений  о. Михаїл - настоятель Свято-Михайлівського храму села. Священик  розповів усім присутнім про традиції та звичаї святкування Великодня, наголосив, що це  -  свято свят і торжество торжеств, приурочене пам'яті воскресіння Ісуса Христа.

Проведення виставки було спрямовано на підтримку та популяризацію писанкарства як одного із видів народного мистецтва, збереження і примноження духовних та культурних традицій українського народу, дозволило  усім бажаючим припасти до джерел як традиційного, так і сучасного мистецтва виготовлення великодніх виробів..