Позакласні заняття

Позакласна робота в закладі освіти

Позакласна робота в закладі освіти організовується на основі самодіяльності дітей з урахуванням їхніх інтересів і запитів. Тому така робота дає широкий простір для виявлення ініціативи дітей і виховує в них такі цінні риси, як відповідальність за доручену справу, акуратність, наполегливість.

Форми виховної роботи: класні години, етичні бесіди, зустрічі з відомими людьми, екскурсії, обговорення книг, читацькі конференції, диспути тематичні, розважальні, вечори і ранки, свята, змагання (спартакіади), турніри, виставки, конкурси, колективні творчі справи та ін.

Позакласна робота є одним із засобів всебічного розвитку особистості дитини.

У  закладі розширюється мережа учнівських об'єднань за інтересами. До них належать гуртки, секції, робота ВШР.

Свою діяльність вони будують на таких гуманістичних засадах:

-         у центрі уваги перебуває учень  як суб’єкт виховання; учнівські об'єднання сприяють задоволенню його потреб, інтересів і запитів;

-         пошук активних форм роботи, спрямованих на виховання милосердя, доброти , людяності,екологічної культури;

-         опора на позитивні риси учня, соціальний досвід, захоплення;

-         формування культури спілкування, шанобливого ставлення до людей різних народів та націй.

Залучення учнів до гурткової роботи педагогічний колектив закладу вважає однією з найважливіших умов виховання.