Pобота з дітьми ромської народності

Педагоги закладу освіти та представниця ромської меншини с. Тур'я Пасіка  мають унікальну можливість навчання менторів-вчителів , які працюватимуть з дітьми ромами, використовуючи ігрову методику

Організація роботи з дітьми

ромської національної меншини в  Тур'я Пасіцькому закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів

Зміст роботи

Дата проведення

Відмітка про виконання

1

Проводити інформаційно-просвітницьку роботу серед дітей, спрямовану на протидію упередженому ставленню до осіб, які належать до ромської національної меншини.

2

Проводити  для осіб, які належать до ромської національної меншини, інформаційно-просвітницькі заходи з метою підвищення рівня обізнаності про права людини.

3

Співпрацювати з органами місцевого самоврядування, громадськими обєднаннями ромів з питань життєдіяльності ромської національної меншини.

4

Співпрацювати з правоохоронними органами, соціальними службами та здійснювати у місцях компактного проживання осіб, які належать до ромської національної меншини, профілактичну роботу, спрямовану  на попередження бездоглядності, безпритульності дітей та підлітків, на недопущення втягування їх у злочинну та іншу протиправну діяльність, на недопущення насильства в сім’ї, запобігання наркоманії, тютюнопалінню та алкоголізму.

5

Проводити роз’яснювальну роботу серед батьків, діей та молоді, які належать до ромської національної меншини, щодо важливості здобуття освіти

6

Брати участь постійно діючих семінарах-практикумах для педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють із дітьми-ромами

7

Проводити роботу щодо залучення дітей ромської національності віком від трьох до шести років, які  не відвідують дошкільні навчальні заклади, до підготовчої групи з короткотривалим перебуванням.

8

Здійснювати облік дітей шкільного віку ромської національності з метою максимального їх залучення до навчального процессу

9

Здійснювати  контроль за відвідуванням учнями ромської національності школи та вживати заходів до батьків або осіб, що їх замінюють, з метою забезпечення систематичного відвідування дітьми занять.

10

Проводити профорієнтаційну роботу із збільшення кількості учнів ромської національності, які завершують навчання у школі

11

Залучати  учнів ромської національності до позаурочної, позашкільної роботи, участі у тематичних конкурсах, спортивних змаганнях, гуртках тощо.

12

Надавати психологічну допомогу учням ромської національності з метою їх успішної адаптації до навчального процесу.

13

Проводити  профорієнтаційну роботу серед батьків та дітей, які належать до ромської національної меншини, до отримання  повної загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти.

14

Проводити роз’яснювальну роботу з дітьми-ромами та їх батьками щодо ведення здорового способу життя, необхідності проходження профілактичного обстеження, важливості своєчасного та повноцінного лікування.

Мед.працівник